Отборът на Пирин Благоевград постигна минимална победа с 2:0 при

...

Две дузпи доближиха Пирин Благоевград до оставане в Първа лига

Отборът на Пирин Благоевград реализира минимална победа с 2:0 при семейството си на Ботев Враца в дуел от третия плейофен кръг на групата тимове, борещи се за оставане в Първа лига.

„ Орлетата “ откриха резултата на стадион „ Христо Ботев “ в 56-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Момчил Цветанов в наказателното поле на врачани. С осъществяването на 11-метровия углавен удар се нагърби Даниил Кондраков, който се разписа в десния ъгъл на вратаря Красимир Костов, който за малко не избави.

В третата минута от добавеното време на мача Александър Дюлгеров бе фаулиран от грешника за първа гол Цветанов и основният рефер Ивелин Занев за повторно уточни „ бялата “ точка. Зад топката застана Венцислав Бенгюзов, който с невъзмутимо осъществяване оформи крайния резултат.

Успехът разреши на състава на Христо Янев да събере актив от 30 точки и да се изкачи на 13-ото място, на четири пункта от зоната на изпадащите.