Отборът на Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в

...

ПСЖ отстрани Ница за Купата на Франция и ще играе на полуфинал

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Франция, откакто в четвъртфинален конфликт победи Ница с 3:1. В идващия стадий от конкуренцията Килиан Мбапе и компания ще срещнат отбора на Рен.

В другия полуфинал се срещат тимовете на Олимпик Лион и Валансиен.

Успеха за ПСЖ в сряда вечер осигуриха Килиан Мбапе, Фабиан Руис и Бералдо, които се разписаха за домакините. Почетното попадение за Ница пък бе дело на Гаетан Лаборд.

Мбапе изведе Пари Сен Жермен напред в 14-ата минута, оползотворявайки чудесно извеждащо подаване от испанеца Фабиан Руис. Самият Руис също се разписа в 33-ата минута, възползвайки се от превъзходен пас на Усман Дембеле и повиши на 2:0 в интерес на парижани.Гостите понижиха изоставането си на 1:2 единствено четири минути по-късно. Гаетан Лаборд бе на точното място в 37-ата минута и осъществя за Ница. Крайният резултат бе завършен след час игра, когато бразилецът Бералдо бе прецизен за 3:1.