Отборът на Пари Сен Жермен постигна победа с 2:1 при

...

ПСЖ крачи уверено към титлата във Франция след два гола на Мбапе срещу последния в класирането

Отборът на Пари Сен Жермен реализира победа с 2:1 при визитата си на Анже в дуел от 32-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани откриха резултата на „ Стад Раймон Копа “ в деветата минута, когато Лионел Меси центрира в наказателното поле на домакините, Хулиан Брант с едно допиране от въздуха продължи топката към Килиан Мбапе, който не съумя да стреля от въдуха, само че при втория си опит от земя се разписа в долния ляв ъгъл на Пол Бернардони.

Френският първенец удвои преднината си в 26-ата минута. Меси пусна дълго подаване зад защитата на Анже към Килиан Мбапе, който останал очи в очи със стража Бернардони го финтира и се разписа в долния десен ъгъл на опразнената врата.

Анже понижи изоставането си в 88-ата минута. След центриране от левия фланг в наказателното поле на гостите от Париж, Абдала Сима смъкна топката с глава за резервата Сада Туиб, който се разписа от непосредствена непосредственост.

В класирането ПСЖ е безапелационен водач със 75 точки, на 11 пункта преднина пред втория Марсилия. Анже пък заема последното 20-и място в подреждането с едвам 14 точки от 32 изиграни срещи.