Отборът на Пари Сен Жермен победи с 5:0 Метц в

...

ПСЖ се утеши с поредна убедителна крачка към титлата

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 5:0 Метц в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Парижани към този момент се концентрираха в представянето си в домашния шампионат след изпадането от Шампионската лига и ще се стремят да официализират купата си час по-скоро. Унай Емери даде отмора на част от главните си футболисти, само че това не попречи изключително на играта на ПСЖ. Кристофър Нкюнкю означи два гола, а по един прибавиха Тома Моние, Килиан Мбапе и Тиаго Силва.

Домакините си свършиха работата още до 28-ата минута, когато към този момент водеха с 3:0. Моние довкара една отбита топка след удар на Мбапе за 1:0, а по-късно Нкюнкю наниза двете си попадения. Първо след пас на Марко Верати, а по-късно на Анхел ди Мария и удар отвън наказателното поле. След почивката Мбапе вкара четвърти гол, а десетина минути преди края на мача Тиаго Силва оформи крайното 5:0 с гол с глава.

В класирането ПСЖ е безапелационен водач с задатък от 14 точки пред втория Монако. Метц от своя страна е на дъното с едвам 20 точки и малко очаквания за избавление. Лига 1 29 кръг, събота 10 март  Пари Сен Жермен 5:0краен резулат  Метц