Отборът на Олимпик Марсилия победи с категоричното 5:0 Каен в

...

Марсилия се върна на подиума след бой над Каен

Отборът на Олимпик Марсилия победи с безапелационното 5:0 Каен в мач от 12-ия кръг на Лига 1 и по този метод се завърна на подиума във френския шампионат. През първата част домакините стигнаха единствено до едно попадение, дело на Луис Густаво, само че след почивката се развихриха и вкараха още четири. Флориан Товен удвои незабавно след началото, а Морган Сансон и Костас Митроглу направиха резултата 4:0. В края на мача пък още веднъж Товен бе прецизен за крайния резултат.

С триумфа си през днешния ден Марсилия събра 24 точки и заема трета позиция в класирането. Лидерът Пари Сен Жермен е с осем повече. Каен от своя страна е седми с 18, събрани от шест победи и нито един еднакъв.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Лига 1 12 кръг, неделя 5 ноември  Олимпик Марсилия 5:0краен резулат  Каен