Отборът на Олимпик Лион се наложи над Гренобъл с 2:1

...

Олимпик Лион е на полуфинал за Купата на Франция

Отборът на Олимпик Лион се наложи над Гренобъл с 2:1 и се класира за полуфиналите на шампионата за Купата на Франция.

Отборът на Лоран Блан направи разликата още през първото полувреме с два идентични гола. Брадли Баркола откри резултата с глава след центираране на международния първенец с Аржентина Наколас Таляфико. В края на полувремето Таляфико още веднъж асистира, а Жефиньо вкара хубаво попадение с компактен удар в левия ъгъл.

Четвърт час преди края на мача отборът от Лига 2 върна интригата, откакто Амин Сбаи се възползва от неточност на отбраната на домакините, финтира вратаря Лопес и вкара топката в празната врата.

Олимпик Лион ще чака противника си за полуфиналите, като към момента в битката за трофея са актуалният притежател на Купата Нант, Ланс, Олимпик Марсилия и Тулуза.