Отборът на Олимпиакос надделя над Кардица с 92:61 (21:22, 17:10,

...

Нова победа за Олимпиакос и Александър Везенков в Гърция

Отборът на Олимпиакос надви над Кардица с 92:61 (21:22, 17:10, 25:15, 29:14) като хазаин в среща от 21-ия кръг на шампионата на Гърция по баскетбол. Победата бе 21-а поредна за Олимпиакос, който към този момент си обезпечи първото място в постоянния сезон, до чийто край остава един кръг.

Българинът Александър Везенков приключи с 11 точки, 7 битки и 3 асистенции за 20 минути на терена.

Гостите оказаха по-сериозна опозиция на " алените " от Пирея в първите 15 минути на мача, а на почивката домакините водеха с 38:32. Баскетболистите на Олимпиакос усилиха преднината си в третата четвърт до 63:47 преди финалните 10 минути, а до края преобладаваха против състава на Кардица като най-голямата разлика доближи 31 точки.

Старши треньорът на Олимпиакос Йоргос Барцокас употребява всичките си състезатели против последния във краткотрайното класиране, който към този момент има актив от 4 победи и 17 загуби.

Най-резултатен за триумфа на домакините бе Янулис Ларендзакис с 18 точки и 3 асистенции.

За отбора на Кардица Роберто Галинат означи 17 точки, 2 битки и 2 асистенции.

В последния кръг от постоянния сезон Олимпиакос ще гостува на АЕК на 8 април. Преди това на 6 април Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на сръбския Цървена звезда в Евролигата.
 Везенков: С Панатинайкос се познаваме задоволително добре

" Трябва да създадем още една стъпка към крайната цел в Евролигата "