Отборът на Оклахома Сити Тъндър излезе начело в класирането на

...

Оклахома надигра Шарлът у дома и оглави Западната конференция на НБА

Отборът на Оклахома Сити Тъндър излезе отпред в класирането на Западната конференция след домакинска победа със 126:106 над отбора на Шарлът Хорнетс.

" Гръмотевиците " поведоха с 20 точки задатък още след края на първата четвърт, а при започване на последната задатъкът им доближи и до 35, преди в края гостите да създадат провалянето си малко по-почетно.

Гардът Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Оклахома с 31 точки, а 16 прибави центърът Чет Холмгрен.

За Шарлът новобранецът Брендън Милър осъществя 28 точки, а Брайс МакГауънс вкара още 15.

С триумфа Оклахома Сити към този момент има баланс от 34 победи и 15 загуби. Същият актив има и отборът на Минесота Тимбъруулвс, който тази нощ позволи проваляне със 106:108 при семейството си на Орландо Меджик.

Минесота имаше преднина от 17 точки във втората четвърт и осем преди началото на последната, само че посредством най-много на Франц Вагнер, който вкара седем точки в последната част, гостите от щата Флорида сътвориха поврат.

Вагнер приключи с 19 точки за спечелилите, а повече от него - 23, записа единствено Паоло Банкеро. Центърът Уендел Картър завърши с " дабъл-дабъл " от 18 точки и 12 битки.

За Минесота 22 точки и 16 битки реализира Руди Гобер, а още 22 точки вкара Антъни Едуардс.

В различен мач от тази нощ Лос Анджелис Клипърс завоюва със 136:125 при визитата си на Детройт Пистънс.

" Ножиците " имаха проблеми против най-слабия тим в Лигата доникъде на втората четвърт. Обратът в мача обаче стартира в последните минути преди почивката, в които гостите направиха серия от 26:11 и поведоха в резултата още на полувремето.

През второто полувреме разликата сред двата тима продължи да се усилва, като в един миг стигна и 20 точки.

Кауай Ленард приключи с 33 точки за Клипърс, а още 23 от пейката вкара Ръсел Уестбрук. За Детройт Джейдън Айви бе най-резултатен с 28 точки, а още 26 добави хърватинът Боян Богданович.

В класирането Лос Анджелис Клипърс е на трето място на Запад с 32 победи и 15 загуби, а Детройт е финален на Изток с 6 триумфа и 42 провали.