Отборът на обърна за крайното 2:1 в мач от осмия

...

Атлетик Билбао продължи негативната серия на Севиля

Отборът на обърна за крайното 2:1 в мач от осмия кръг на Ла Лига, игран пред празни трибуни на „ “. откри за андалуския отбор в осмата минута, а попадения на (76) и Сансет (86) донесоха едвам трета победа на баските през сезона. Севилци пък към този момент имат цели три следващи загуби в шампионата.

В осмата минута гостите от „ “ развиха добра офанзива по левия фланг: подаде напред към, който центрира ниско към точката на дузпата. Оттам Юсеф Ен-Несири стреля с вътрешен удар и след дребен рикошет топката се озова в десния ъгъл на вратаря за 0:1. Попадението даде убеденост на момчетата на. Опитите на " лъвовете " за закани към вратата на бяха плахи. В 41-ата получи добра топка на втора греда, само че насочването му с глава не беше точно.

В 50-ата минута Иниго Мартинес мазета от голлинията пред. Атлетик натисна след почивката, като последователно подобряваше офанзивата си. В 76-ата пристигна изравняването. След корнер продължи топката към втората греда, където оставеният самичък Икер Муниаин изравни от близко. В 86-ата Сансет направи цялостен поврат след първото си допиране.

Ла Лига 8 кръг, събота 31 октомври  Атлетик Билбао 2:1краен резулат  Севиля