Отборът на Нюкасъл направи фалстарт на новата ера в клуба

...

С фалстарт започна новата ера в Нюкасъл

Отборът на Нюкасъл направи провал на новата епоха в клуба след закупуването на клуба от капиталовия фонд на Саудитска Арабия. "Свраките " изгубиха вкъщи с 2:3 от Тотнъм в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг пред цялостните трибуни на "Сейнт Джеймсис Парк ". Танфи Ндомбеле (17), Хари Кейн (22) и Хюн-Мин Сон (45) вкараха головете за "шпорите " още преди почивката. Калъм Уилсън (2) вкара първото попадеие в мача, а автогол на Ерик Дайър в края на мача оформи крайния резултат.

Страхотната атмосфера по трибуните бе помрачена от случай в края на първата част. Сърдечни проблеми на почитател наложи прекъсването на мача за 10 минути и оказване на първа здравна помощ. След като той бе откаран в болница, срещата бе възобновена. Мачът бе специфичен за мениджъра на Нюкасъл Стив Брус. Срещу Тотнъм той записа юбилеен мач номер 1000 в треньорската си кариера. Лекуващият до скоро контузия Джонджо Шелви влезе след почивката да обръща резултата, само че не съумя да приключи мача. В 80-ата минута халфът получи втори жълт картон и бе изпъден. Изненадващо в 89-ата минута домакините въпреки всичко доближиха до второто попадение, когато едно центриране в наказателното поле, което не летеше към състезател на Нюкасъл, се отклони в тялото на Ерик Дайър и влетя в мрежата на Тотнъм за 2:3. С тази загуба Нюкасъл продължава да е на предпоследното място в класирането с 3 точки, а Тотнъм е 5-и с 15 точки.