Отборът на НСА-София спечели Купата на България по футбол за

...

НСА спечели Купата на България

Отборът на НСА-София завоюва Купата на България по футбол за дами след победа с 4:0 над Барокко във финала. Така отборът на Силвия Радойска записа следващ дубъл, откакто стана и първенец на странаат за 18-и път. НСА стартира по-силно срещата и поведе още в 18-ата минута. Националката Ивана Найденова преодоля технично две състезателки на Барокко и оказала сама против вратаркятя, не сгреши за 1:0. Вторият гол падна в 25-ата минута, а негов създател бе Ленора Желева, която се разписа със мощен шут след безредие. Пет минути преди почивката Димитра Иванова направи резултата типичен. През втората част НСА означи единствено едно попадение посредством резервата Ивелина Павлова, която вкара с глава в 77-ата минута.