Отборът на Нефтохимик 2010 Бургас постигна шестата си поредна победа

...

Нефтохимик 2010 надигра Черно море във волейболното първенство, Добруджа дочака първи успех през сезона

Отборът на Нефтохимик 2010 Бургас реализира шестата си поредна победа във волейболната Суперлига, откакто в среща от 11-ия кръг завоюва с 3:0 (25:18, 25:22, 25:15) като посетител на Черно море във Варна.

Бургазлии започнаха мача мощно и в първия гейм нямаха никакви проблеми по пътя си към триумфа с 25:18.

Във втората част домакините дадоха надалеч по-сериозен отпор, като даже първоначално водеха със 7:4. Постепенно обаче волейболистите на Нефтохимик 2010 поеха контрола върху гейма и макар че се стигна до 19:19 и 22:22 момчетата на Атанас Петров резервираха централизация във значимите моменти и в последна сметка измъкнаха частта след 25:22 в тяхна изгода.

Третият гейм още веднъж стартира с преимущество за тима на Черно море, който поведе с 5:1 точки, само че доста бързо бургазлии стигнаха до обрата, а по-късно нямаха проблеми да затворят частта след 25:15, с което подпечатаха и крайния си триумф в срещата.

Най-резултатен за спечелилите стана Аксел Трухчев с 18 точки, а Георги Петров добави 16. За Черно море Симеон Димитров завърши с 12 пункта.

В различен дуел от кръга съставът на Добруджа най-сетне записа първата си победа през акцията, откакто надигра с 3:0 (25:18, 25:21, 25:22) вкъщи състава на Марек Дупница.

По същото време пък съставът на Дея спорт Бургас се наложи с 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20) при визитата си на Пирин Разлог.