Отборът на Национална спортна академия записа втори пореден успех в

...

НСА триумфира в Бургас след драматичен мач срещу Фрегата

Отборът на Национална спортна академия записа втори следващ триумф в мъжкото хандбално състезание. След като преди седмица столичани надиграха Пирин (Гоце Делчев), в среща от третия кръг те реализираха влиятелна победа с 36:35 гола при тежкото посещение на Фрегата (Бургас). Двубоят предложи доста страсти и трагично развиване, а почитателите на домакините останаха разочаровани за втори следващ уикенд, откакто във втория кръг техните любимци бяха разгромени при визитата на Спартак (Варна).

Носителите на купата от 2014 до 2016 година изпуснаха успеха против НСА през втората част. На почивката задатъкът на Фрегата бе три гола, само че след нея хандбалистите на треньора Емил Аврамов подвигнаха оборотите и направиха още един впечатляващ поврат, с цел да се поздравят с втора победа от три мача за сезона.

Отборът от София надигра бургаския си конкурент за втори пореден път и изравни достижението в своите гостувания от предишния сезон. Тогава НСА записа единствено една победа в 9 срещи надалеч от София, само че в този момент стартира шампионата надалеч по-стабилно.

Фрегата остава без триумф в " А " РХГ от месец март насам, като ще опита да прекъсне отрицателната си серия при гостуването на Локомотив (Горна Оряховица) в четвъртия кръг.

След изиграване на всички срещи от третия кръг, НСА се изравни в челото на класирането с Локомотив (Варна), Добруджа и Чардафон. И четирите отбора имат актив от 4 точки, само че варненци са с мач по-малко и оглавяват класирането.

" А " РХГ, Мъже, Кръг 3
Фрегата 35:36 (17:14) НСА
Добруджа 23:38 (8:18) Локомотив Варна
Чардафон 24:25 (9:17) Осъм (мачът се игра в Ловеч)
Пирин Гоце Делчев 26:29 (12:13) Локомотив Гражданско отделение (мачът се игра в София)