Отборът на Наполи записа победа с 1:0 над СПАЛ у

...

Наполи скъси дистанцията с Ювентус с минимална победа над СПАЛ

Отборът на Наполи записа победа с 1:0 над СПАЛ вкъщи в среща от 17-ия кръг в Серия " А ".

Единственото попадение падна в 46-ата минута, когато Дрис Мертенс извърши ъглов удар по съвършен метод, а топката попадна право на главата на Раул Албиол, който не сгреши и означи за 1:0.

Снимка 396922
Източник:

В 12-ата минута пък бе анулирано попадение на " небесносините ". Лоренцо Инсиние съумя да вкара топката в мрежата, само че след намесата на ВАР технологията стана ясно, че нападателят е бил в състояние на засада при удара.

Втората част бе надалеч по-слаба и за двата тима, като съвсем липсваха по-интересни обстановки. В 82-ата минута, Мертенс разтресе страничната греда, откакто получи доста обещаващ пас, напредна и незабавно шутира. За негово страдание обаче, топката не попадна в очертанията на вратата.

След тази победа, Наполи се приближи до Ювентус на пет точки, откакто събра актив от 41 пункта, до момента в който СПАЛ е 16-ти с 16.

Милан загуби от Фиорентина с 0:1
Милан без гол в Серия " А " от 20 дни, " росонерите " изгубиха от Фиорентина на " Сан Сиро "