Отборът на Наполи записа очаквана победа над слабака Фрозиноне. Адзурите

...

Наполи смачка слабак и запази разликата с Юве

Отборът на Наполи записа предстояща победа над слабака Фрозиноне. " Адзурите " отнесоха непретенциозния си противник с 4:0, а можеха да вкарат и още. Така играчите на Карло Анчелоти резервираха разликата с първенеца Ювентус, който води с осем точки. Добър мач записа полският стрелец Аркадиуш Милик, който мушна две от попаденията във вратата на Марко Спортиело.

Неаполитанците откриха резултата с прецизен удар на Пьотър Зелински, различен от полската армия на " Сан Паоло ", в седмата минута. В края на първата част Адам Унас направи 2:0 с хубав изстрел. Алжирският халф порази мрежата с отдалечен шут с левия крайник. Това бе втори гол през сезона за някогашния футболист на Бордо. След почивката пристигнаха минутите на Милик. Полският нападател направи 3:0 с глава в 68-ата минута, а в 84-ата минута фиксира крайното 4:0.

В идващия кръг южняците гостуват на Каляри. Голямото затруднение пред тях до края на годината ще бъде гостуването на Интер по Коледа. Фрозиноне пък приема Сасуоло след седмица.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Серия А 15 кръг, събота 8 декември  Наполи 4:0краен резулат  Фрозиноне