Отборът на надви като гост с 2:0 в мач от

...

Атлетико и Суарес продължават напред

Отборът на надделя като посетител с 2:0 в мач от шестия кръг на Ла Лига. вкара ранен гол в шестата минута, а Яик Ферейра Караско удвои в 95-ата. резервира мрежата си “суха” за трети път в последните четири срещи “рохибланкос”. реши да заложи двама хищника в офанзива: и Луис Суарес. Още в шестата минута “дюшекчиите” развиха добра офанзива и означиха гол. Ману Санчес подаде към Луис Суарес, който беше непокрит в наказателното поле. Уругваецът стреля от 10 метра фронтално против вратата и откри резултата.
“Небесносините” дадоха отговор с удар на в 15-ата минута, при който вратарят Ян Облак беше позициониран добре. В 26-ата Аспас резервира топката в наказателното поле и подаде към Карейра, който нацели близката греда. В 31-ата нацели напречната греда при опит за центриране. В началото на втората част Диего Коща беше сменен от. Бившият испански национал отстъпи мястото си поради физически проблеми. Галиският отбор опит да притисне своя противник, само че не сътвори задоволително чисти обстановки. В 75-ата Облак избави удар на Фонтан. В 87-ата Нолито центрира високо и стреля с глава - около гредата. В добавеното време на дуела резервата Яник Ферейра Караско вкара за крайното 0:2. Жоао Феликс разтресе гредата с бомбен удар, а белгиецът довкара топката в мрежата. Ла Лига 6 кръг, събота 17 октомври  Селта 0:2краен резулат  Атлетико Мадрид