Отборът на Монца победи Милан с 4:2 у дома в

...

Монца удари Милан в края в атрактивен мач

Отборът на Монца победи Милан с 4:2 вкъщи в мач от 25-ия кръг на Серия А. " Росонерите " играха с човек по-малко през съвсем цялото второ полувреме, само че все пак съумяха да наваксат два гола пасив. Все отново домакините стигнаха до триумфа с две късни попадения.

Монца нанесе двоен удар в края на първата част, когато с голове на Матео Песина от дузпа и Дани Мота. Малко след почивката нападателят на гостите Лука Йович получи червен картон, само че в 64-та минута ветеранът Оливие Жиру върна Милан в мача. Играчите на Стефано Пиоли откриха сили да изравнят в 88-та минута посредством Кристиан Пулишич, само че единствено две минути по-късно резервата Уорън Бондо върна преднината на Монца, а в добавеното време Лоренцо Коломбо оформи крайното 4:2.

По този метод Милан записа пета загуба през сезона и заема трето място в класирането с 52 точки, до момента в който Монца е на 11-та позиция с актив от 33 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg