Отборът на "Монтана" завърши наравно 1:1 с "Миньор" (Перник) в

...

Монтана и Миньор не се победиха /снимки/

Отборът на "Монтана " приключи наедно 1:1 с "Миньор " (Перник) в контролна среща играна пред стотина фенове на стадион „ Огоста”. Заради жегата играта на два пъти бе спирана, с цел да може футболистите да пият вода.
Домакините започнаха по-добре мача и сътвориха няколко рискови обстановки пред вратата на перничани.В 22-та мин. привлеченият от "Дунав " (Русе) нападател Димитър Георгиев се озова самичък против вратаря, само че изпрати топката в напречната греда, а по-късно с глава стреля право в ръцете на Станислав Димитров. Минута по-късно различен от новите Димитър Илиев шутира от надалеч, само че стражът на "Миньор " се разтегна и мазета в корнер.
"Монтана "поведе в 33-та мин., когато Тони Тасев с удар от границата не пеналта изненада вратаря, като изпрати топката в близкия му ъгъл за 1:0. В ответната офанзива Петър Тончев от гостите бе изведен самичък против вратаря Ивайло Василев, само че битата от него топка се отби от дясната греда.
След почивката тимът на "Миньор " бе деен и в 78-та мин. стигна до изравнителен гол, при който влезлият като запаса Стивън Милчев трансферира технично излезлият да го пресрещне вратар Марин Орлинов. Две минути по-късно Димитър Георгиев бе пропусна да донесе успеха на "Монтана ", откакто излъга вратаря Даниел Леонтиев, само че не уцели вратата.
След мача старши треньорът на монтанци Ферарио Спасов разгласи два дни отмора, а в понеделник тимът отпътува за пет дни на лагер в Правец, където ще игра контролна среща с "Литекс " (Ловеч).

"Монтана ": Ивайло Василев, Васил Попов, Стефан Цонков-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Тони Тасев, Николай Гавов, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Димитър Георгиев (Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Румен Трифонов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов), Ивайло Стоянов, Айкут Рамадан, Семен Шептецкий). Треньор: Ферарио Спасов.
"Миньор ": Станислав Димитров, Димитър Савов, Ангел Грънчов, Антон Киров, Виктор Райчев, Илиян Илиев-кап., Стоян Кадифчин, Петър Тончев, Тодор Чаворски, Кристиян Слишков, Александър Манолов (Даниел Леонтиев, Мартин Василев, Божидар Атанасов, Александър Асенов, Стивън Милчев, Денислав Балев, Кристиян Пламенов, Иван Александров). Треньор: Николай Тодоров.
Главен арбитър: Николай Малджански.
Помощници: Даниел Цолов, Никола Десиславов.
Стадион: „ Огоста”-100 фенове.
Източник: bulnews.bg