Отборът на "Монтана" записа трета победа на лагера в Алания.

...

Монтана победи с 1:0 в Турция двукратен шампион на Румъния

Отборът на "Монтана " записа трета победа на лагера в Алания. В последната си контролна среща в турския курорт монтанци се постановиха с минималното 1:0 над румънския втородивизионен "Арджеш " (Питещи). Владимир Айтов вкара единственият гол в мача в 14-та мин. Тогава той бе открит на далечната греда от Тони Тасев и изпрати топката в мрежата. Атанас Илиев и Николай Цветков-Демона изпуснаха да повишат до почивката. През второто полувреме чисти обстановки и пред двете порти нямаше.
Заради леки контузии дуелът с двукратния първенец на Северната ни съседка пропуснаха вратарят Марин Орлинов, Костадин Гаджалов и Борислав Дамянов и единствените две нови попълнения Алек Георгиев и Росен Кръстев.
Днешната среща с "Арджеш " бе четвърта за Монтана в Алания, като равносметката е 3 победи и един еднакъв мач. В петък по обяд монтанци летят назад за България, а от вторник възобновяват тренировки на клубната си база.
"Монтана ": Васил Симеонов, Владимир Айтов, Стефан Цонков, Преслав Петров, Иван Михов-кап. (46-Стефан Каменов), Димитър Илиев (62-Валери Христов), Николай Минков (46-Сергей Георгиев), Йордан Йорданов, Атанас Илиев (74-Румен Георгиев), Николай Цветков (46-Борислав Балджийски), Тони Тасев (74-Кристиян Апостолов).