Отборът на Монтана загуби първата си контролна среща на лагера

...

Монтана тръгна със загуба в Турция

Отборът на " Монтана " загуби първата си контролна среща на лагера в турския остров Анталия.
Воденият от треньорът Ферарио Спасов-Феро отбор отстъпи с 2:4 на четвъртия в елитната Еровнули лига на Грузия " Самгурали ". Борислав Дамянов и Антон Карачанаков, от дузпа, вкараха головете за монтанци, като и двата паднаха през първото полувреме.
Двубоят стартира с офанзиви и към двете порти, като грузинците поведоха в 9-та мин., а пет по-късно удвоиха преднината си. В 26-та мин. Борислав Дамянов потегли на независима акция по лявото крило, преодоля двама бранители на противника и изпрати топката в далечния ъгъл за 1:2. За 24-годишния младеж на " Монтана " това е пети гол в досегашните януарски контроли. Три минути преди почивката за игра с ръка основният арбитър уточни бялата точка, зад топката застана едно от новите попълнения в зимната селекция на монтанци Антон Карачанаков и означи дебютното си попадение за новия си тим.
През второто полувреме и в " Монтана ", и в " Самгурали " бяха направени доста смени, като мачът продължи да бъде оспорван, а монтанци инкасираха още едно попадение. То падна в 74-та мин., като при него останаха огромни подозрения за засада.
Следващата инспекция на " Монтана " е във вторник, 31 януари, против различен представител на някогашния Съветски съюз " Локомотив " (Ташкент), 12-ти в елитната дивизия на Узбекистан.

" Монтана ", първо полувреме: Димитър Илиев, Андреас Васев, Иван Михов-кап., Ивелин Георгиев, Йордан Йорданов, Антон Тунгаров, Антон Карачанаков, Димитър Пройчев, Мехди Уамри, Идрисс Фудил, Борислав Дамянов.

" Монтана ", второ полувреме: Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Йордан Йорданов (65-Иван-Йоанис Атанатос), Димитър Буров, Марко Стойчевски, Антон Тунгаров (78-Стефан Каменов), Филип Ежике, Владимир Айтов, Мехди Уамри (65-Владислав Цеков), Идрисс Фудил (78-Петър Атанасов), Борислав Дамянов.
Източник: bulnews.bg