Отборът на "Монтана" удари "Царско село" с 2:0 в дербито

...

Монтана удари тежко Царско село и погледна към Първа лига /снимки/

Отборът на "Монтана " удари "Царско село " с 2:0 в дербито от 7-ия кръг на Втора лига. Головете за спечелилите означиха Николай Цветков (33) и Сергей Георгиев (53), а гостите приключиха срещата с девет души, откакто капитанът Веселин Минев (85) и Пламен Тенев (88) бяха изгонени в края на мача. Успехът на "сините " приближи отбора на Ферарио Спасов на 5 точки от водача, който позволи първо проваляне през този сезон, като спря серията си от шест следващи победи през първите шест кръга. "Монтана " остава само с ЦСКА 1948 без загуба в шампионата. Монтанци имат към този момент 13 точки, до момента в който "Царско село " остана на върха с 18 точки.
Тимът от стадион "Огоста " записа трети триумф в шампионата, като продължава да няма проваляне против клуба на Стойне Манолов, откакто през предходната акция записа триумф в "Монтана " и тъждество в София.
Съставът на "Монтана " сподели, че и този сезон ще бъде в битката за влизане в Първа лига, макар неувереното начало през тази акция.
Домакините бяха пределно окуражени да спрат победната серия на водача в класирането, който имаше цялостен актив от 18 точки. Кметът на монтанци Златко Живков разгласи, че желае победа непременно против водача в класирането, откакто преди няколко седмици упрекна столичани, че не играят феърплей.
Треньорът Ферарио Спасов направи две промени в стартовите 11 от равенството 0:0 против "Добруджа ". Димитър Илиев и Борислав Дамянов замениха Айкут Рамадан и Димитър Георгиев. "Монтана " още веднъж излезе в познатата скица 4-2-3-1, като пред вратаря Василев действаха Георгиев, Михов, Цонков и Ташев. Илиев и Йорданов бяха опорните халфове, а Дамянов, Цветков и Тасев действаха зад Атанас Илиев.
Наставникът на гостите Никола Спасов пък направи единствено една смяна от успеха с 4:2 над "Черноморец " (Балчик). Китан Василев отстъпи своето място на Ивайло Марков, като отборът игра в скица 4-1-4-1.
Пред Росен Андонов в отбрана започнаха Тенев, Прьелич, Марков и Минев, до момента в който Реян Даскалов играеше пред тях. Антонио Георгиев, Емаунил Манев, Владимир Семерджиев и Илиян Йорданов действаха зад Георги Минчев.
Срещата стартира с минута безмълвие в памет на починалите през седмицата в злополука четирима футболисти на Павликени. Играчите на Ферарио Спасов стартираха по-активно, само че Минчев насочи първи прецизен удар в 10-ата минута. Вратарят Ивайло Василев обаче без проблеми избави. Реян Даскалов стреля в навън от отлична позиция в 22-ата минута. След това Антонио Георгиев стреля с глава в 26-ата минута, само че стражът на "сините " още веднъж парира. Малко по-късно домакините поведоха в резултата. Това се случи в 33-ата минута, когато Борислав Дамянов изведе Атанас Илиев зад отбраната, таранът нахлу до аутлинията и центрира остро към връхлитащия Николай Цветков-Демона, който на шпагат вкара за 1:0. Попадението беше негово първо за клуба.
Илиян Йорданов опитва един отдалечен удар, само че без да затрудни вратаря на "Монтана ". Секунди преди края на първата част Веселин Минев избави гостите от втори гол. Опитният капитан мазета топката от голлинията, откакто Стефан Цонков надскочи отбраната и стреля с глава. При добавката бранителят на монтанци стреля от воле, само че прати топката над гредата.
На почивката двамата треньори направиха общо три смени. Сергей Георгиев размени Борислав Дамянов, до момента в който Китан Василев и Божидар Кацаров влязоха на местата на Владимир Семержиев и Ивайло Марков.
"Червените " потеглиха в офанзива, като Георги Минчев пропусна от фаул.
В 50-ата минута след остро влизане на Марко Прльевич Атанас Илиев беше контузен. Деветката излезе, накуцвайки, а Димитър Георгиев се появи на терена. Именно някогашният състезател на "Локомотив " (София) игра с глава в 53-ата минута след центриране от корнер, топката рикошира в Прльевич и попадна в Георгиев, който от няколко метра удвои за "Монтана ". Попадението беше второ за 26-годишния нападател през сезона.
В 68-ата минута Цветков излезе самичък против вратаря Росен Андонов, само че стражът с отличен инстикт избави. Малко по-късно Андонов още веднъж попари изстрел на Демона. Николай Дюлгеров също влезе в игра за гостите. Именно той имаше искания за дузпа против него, съдията Неделчо Гаджалов обаче остана безгласен, а Кацаров стреля от дребен ъгъл, само че Василев избави.
Последните минути срещата се изнерви, а футболистите на гостите изпуснаха своите нерви. Капитанът Минев си изпроси малоумен втори жълт картон против Георгиев, с който се скараха малко по-рано. Това се случи в 85-ата минута, а малко по-късно Пламен Тенев също беше изпъден за втори жълт картон.
Той спря нападател на домакините, който се откъсна против Андонов.
Това означаваше, че "Монтана " спря "Царско село " и се върна в битката за първите места. Сега следва посещение на "Поморие " и домакинство на различен от любимците "Арда " (Кърджали). Царско село има домакинство с "Лудогорец 2 " и аудиенция на "Добруджа ", след което е дербито ЦСКА 1948, който също се цели в първото място.

"Монтана " - "Царско село " 2:0
1:0 Цветков (33)
2:0 Георгиев (53)

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Галин Ташев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Димитър Илиев, Николай Цветков, Борислав Дамянов, Тони Тасев, Атанас Илиев
"Царско село ": Росен Андонов, Пламен Тенев, Марко Прльевич, Ивайло Марков, Веселин Минев, Реян Даскалов, Владимир Семерджиев, Антонио Георгиев, Емаунил МАнев, Илиян Йорданов, Георги Минчев

Стадион: "Огоста "
Съдия: Неделчо Гаджалов
Източник: bulnews.bg