Отборът на "Монтана" спечели чиста победа с 3:0 (20, 21,

...

Монтана не даде гейм на Дея спорт /снимки/

Отборът на "Монтана " завоюва чиста победа с 3:0 (20, 21, 14) над "Дея спорт " (Бургас) в среща от V-ти кръг на волейболната Суперлигата при мъжете, играна пред 250 фенове в зала „ Младост “ и траяла час и осем минути.
Домакините предстоящо не бяха затруднени от абсолютния дилетант в елита, като само във втория гейм позволиха разпределяне довело до равнене 18-18. Последва сполучлива офанзива на капитана Мартин Пенев и нова точка от обсада и монтанчани затвориха гейма с 25:21.
Украинският диагонал Виталий Бондар означи 22 точки (2 аса, 1 блокада) за триумфа на "Монтана ", с които стана топ-реализатор на дуела. Иван Латунов добави 10 точки (4 блокади) за домакините, Леон Тончев приключи мача с 9 точки (3 аса). За гостите от Бургас Георги Петров се отличи с 21 точки.

"Монтана " – "Дея спорт " (Бургас) 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)

"Монтана ": Иван Латунов 10, Виталий Бондар 22, Сергей Андриевский 6, Борис Наков, Леон Тончев 9, Мартин Пенев-кап. 8 (Стефан Чавдаров 7, Валентин Благинов 1, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
"Дея спорт ": Александър Борисов, Венцислав Трифонов 4, Георги Михалев 3, Георги Петров 21, Александър Митков 6, Кристофър Петров 6 (Стоян Златев 2, Мирослав Братанов-либеро, Христо Великов-либеро). Треньор: Весела Братоева.

Съдии: Първанова, Марев.

Зала: „ Младост”-250 фенове.
Източник: bulnews.bg