Отборът на "Монтана" победи с 3:2 (25-18, 16-25, 25-20, 21:25,

...

Монтана спечели реванша с Аркада, но румънците продължават напред в турнира на CEV /снимки/

Отборът на "Монтана " победи с 3:2 (25-18, 16-25, 25-20, 21:25, 15-9) румънския "Аркада " (Галац), само че завърши на 1/16 финалите присъединяване си в шампионата за Купата на CEV. Въпреки това възпитаниците на треньора Даниел Пеев донесоха две точки за България в тазгодишното си присъединяване във втория по мощ евротурнир.
Двубоят в празната зала „ Младост “ стартира точка за точка, само че по-късно домакините направиха мощна серия, поведоха с 5 точки, след това разликата набъбна на 8 т., с цел да бъде затворен геймът на 18. Във втория функциите се размениха. Монтанчани завоюваха третата част, само че отстъпиха в решителната четвърта, макар че в един миг имаха преднина, въпреки и нежна. Осигурили си към този момент класиране в идващия стадий от шампионата гостите не се напъваха доста в тайбрека и го изгубиха с 15-9.
Руският диагонал Максим Сапожков бе най-резултатен за Монтана с 25 точки (1 ас, 2 блокади), капитанът на домакините приключи с 15 т. (4 аса, 1 блокада). И в този, както и в първия мач топ-реализатор стана Нийлс Клапвийк 28 т. (3 аса, 2 блокада).

"Монтана " - "Аркада " (Галац) 3:2 (25-18, 16-25, 25-20, 21:25, 15-9)

"Монтана ": Радослав Попов-кап. 15, Максим Сапожков 25, Георги Елчинов 5, Стефан Чавдаров-кап.11, Мартин Кръстев 1, Максим Крескин 4 (Златан Йорданов 3, Виктор Костадинов, Димитър Калчев, Мартин Божилов-либер). Треньор: Даниел Пеев.
"Аркада ": Василе Талпа 6, Марин Лесков 1, Филип Сестан 10, Мариан Бала 8, Нийлс Клапвийк 28, Разван Олтеану 6 (Александру Рата 3, Гостин Овиду 2, Еуген Стюарт 1, Михайло Станкович, Ливио Кристудор-либеро, Александру Влад-либеро)

Игор Йованович 2,. Треньор: Серджу Станчу.

Съдии: Влатко Ристовски, Василеиос Василеиадис.

Зала: „ Младост “-пред празни трибуни.
Източник: bulnews.bg