Отборът на "Монтана" победи с 1:0 "Славия" в контролна среща

...

Монтана спечели с 1:0 контролата със Славия /снимки/

Отборът на "Монтана " победи с 1:0 "Славия " в контролна среща играна на стадион „ Огоста “. Единственият гол в мача вкара Тони Тасев в 26-та мин. Гостите бяха без няколко от титулярите си, а старши треньорът на монтанци Владимир Иванов-Фугата даде късмет на всички футболисти от ДЮШ, които имат картотеки и при мъжете.
Преди почивката гостите бяха по-активни и сътвориха няколко рискови положения пред вратата на Марин Орлинов. В 13-та мин. Георги Йомов проби от дясно и откри непокрит Илиян Мицански, само че той стреля около вратата. Две по-късно при идентична обстановка Мицански би право в ръцете на вратаря. Отново Мицански пропусна да се разпише в 25-та мин. При ответната офанзива Монтана поведе. Изритана мощно напред топка попадна у Борислав Балджийски, който преодоля бранител на "Славия ", вратарят Георги Петков излезе прозорливо и съумя да избави, само че при добавката Тони Тасев бе прецизен. Отново Тасев можеше да повиши в 30-та мин., само че би в навън. В края на полувремето отдалечен шут на Дарко Тасевски пък мина над вратата.
След почивката треньорите и на двата тимове направиха доста смени, а домакините заиграха с по-голямо предпочитание. В 62-та мин. Николай Минков откри непокрит Галин Ташев, само че той шутира настрана от вратата. Гостите отвърнаха с отдалечен удар в гредата на Николай Дюлгеров. В 72-та мин. Борислав Дамянов направи мощен рейд по десния фланг и откри Пиер Пиеров, само че той не посмя да шутира и заплахата бе ликвидирана. Малко по-късно още веднъж Дамянов изпрати топката в наказателното поле, там Мирослав Антонов-Чилика я засече ефектно с глава, само че вратарят Георги Георгиев се разтегна и мазета в корнер. До края на дуела Пиер направи още един пропуск и още веднъж след асистенция на Боби Дамянов.

"Монтана " – "Славия " 1:0

"Монтана ": Марин Орлинов (80-Петър Петров), Валери Христов (46-Иван Калайджийски), Иван Михов-кап. (46-Костадин Гаджалов), Преслав Петров (46-Галин Ташев), Стефан Цонков (70-Владимир Айтов), Димитър Илиев (46-Йордан Йорданов), Сергей Георгиев (46-Борислав Дамянов, 80-Кристиян Апостолов), Никос Викториос (70-Стефан Каменов), Атанас Илиев (46-Мирослав Антонов, 80-Владислав Цеков), Борислав Балджийски (46-Николай Цветков, 60-Пиер Пиеров), Тони Тасев (46-Николай Минков). Треньор: Владимир Иванов.
"Славия ": Георги Петков, Христо Попадийн, Емиил Виячки, Милен Гамаков, Неделко Ковачевич, Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев, Дарко Тасевски, Владислав Узунов, Георги Йомов, Илиян Мицански (Георги Георгиев, Петър Патев, Давид Хуманес, Мартин Ачков, Христо Иванов, Славчо Шоколаров, Николай Дюлгеров, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Цветомир Чунчуков). Треньор: Владимир Загорчич.

Голмайстор: Тони Тасев (26).

Главен арбитър: Николай Малджански.
Асистенти: Веселин Найденов, Николай Михайлов.

Стадион: „ Огооста “-100 фенове.
Източник: bulnews.bg