Отборът на Монтана победи с 1:0 като гост Литекс в

...

Монтана отмъкна три точки от Литекс в Ловеч

Отборът на Монтана победи с 1:0 като посетител Литекс в мач от 24-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение падна в средата на втората част, когато прецизен бе Сергей Георгиев. През първата част двата отбора съвсем не сътвориха положения пред двамата вратари, само че през втората част гостите се активизираха и стигнаха до заслужени три точки.

Това бе пети триумф в последните шест мача за Монтата и по този метод футболистите на Ферарио Спасов резервират очакванията си за завръщане в Първа лига. Отборът сега заема четвърта позиция, което на три от третия Ботев (Враца). Врачани обаче са с мач по-малко, защото в понеделник гостуват на водача Царско село.

Литекс от своя страна продължава да е на границата на рисковата зона. “Оранжевите” са 12-и с 28 точки, като единствено головата разлика за момента ги задържа над рисковата зона. Тимът на Струмска популярност е със същия актив под чертата.