Отборът на "Монтана" отстъпи с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) като

...

Монтана загуби първия сблъсък с Аркада, надеждите за реванша все пак остават

Отборът на "Монтана " отстъпи с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) като посетител на "Аркада " (Галац) в първата 1/16 крайна среща от втория по мощ европейски волейболен клубен шампионат за Купата на CEV.
Първите два гейма на дуела в румънската „ Спортна зала Галац “ минаха под диктовката на домакините.
В третия възпитаниците на Даниел Пеев демонстрираха същинското си лице, те поведоха още през цялото време и подържаха разлика от 3-4 точки съвсем до края. При 20-17 обаче позволиха равнене, сринаха се душевен и двукртания първенец на Северната ни съседка затвори гейма с 25-23.
С 10 точки най-резултатен за българския отбор бе Радослав Попов. 219-сантиметровият диагонал Максим Сопожков приключи мача с 9 т. За Аркада Нийлс Клапвийк бе най-полезен с 14 т.
Реваншът е на 24 ноември, вторник от 18:00 часа в зала „ Младост “. Тогава при победа с 3:0 или 3:1 гейма за "Монтана " ще се стигне до така наречен „ златен “ гейм и който го завоюва ще се класира за 1/8-финалите на шампионата.

"Аркада " (Галац) – "Монтана " 3:0 (25-18, 25-20, 23-25)

"Аркада ": Василе Талпа 8, Марин Лесков 3, Филип Сестан, Мариан Бала 7, Нийлс Клапвийк 14, Разван Олтеану 7 (Михайло Станкович 9, Игор Йованович 2, Еуген Стуарт 1, Ливио Кристудор-либеро). Треньор: Серджу Станчу.
"Монтана ": Радослав Попов 10, Максим Сапожков 9, Александър Кордев 4, Златан Йорданов 4, Стефан Чавдаров 2, Максим Крескин 1 (Георги Елчинов 4, Любослав Симеонов 2,Тодор Костов 2, Виктор Костадинов 1, Мартин Божилов-либер). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Андрей Таран, Слободан Ковачевич.

Зала: „ Спортна зала Галац “-пред празни трибуни.
Източник: bulnews.bg