Отборът на Монтана не срещна проблеми срещу аутсайдера Раковски 1964

...

Монтана отнесе Раковски 1964 в НВЛ, Дея спорт се измъчи срещу Черно море, но стигна до петгеймов успех

Отборът на Монтана не срещна проблеми против новобранеца Раковски 1964 Севлиетво и го победи с 3:0 (25:18, 25:15, 25:12) гейма в мач от 9-ия кръг на Националната волейболна лига (НВЛ).

В своята зала " Младост " монтанчани имаха цялостно предимство, стигайки до безапелационен триумф след тъкмо един час игра

Любослав Симеонов означи 12 точки за спечелилите от Монтана, а Бруно Рубо добави 10.

В подреждането волейболистите на Даниел Пеев са 4-и с баланс 6-2, до момента в който Раковски са твърдо на дъното с осем провали и нито един триумф.

В късния мач от днешния ден Дея спорт Бургас се измъкна при визитата си на Черно море и завоюва мъчно с 3:2 (19:25, 20:25, 25:22, 25:18, 15:8) гейма, макар че изоставаше в резултата с 0:2.

" Моряците " изиграха една доста мощна първа половина на дуела и в третия гейм даже имаха преднина при 10:6, позволиха да се стигне до поврат от страна на гостите, които още веднъж не можеха да разчитат на своя старши треньор Франческо Кадеду на пейката.

С успеха си Дея спорт се изкачи до 3-ото място в подреждането на НВЛ с актив от шест триумфа и единствено едно проваляне, до момента в който Черно море е 9-и с баланс 3-6.