Отборът на Монтана надигра босненския Бановичи със 118:76 (30:22, 30:17,

...

Монтана разгроми Бановичи в Адриатическата лига

Отборът на Монтана надигра босненския Бановичи със 118:76 (30:22, 30:17, 34:21, 24:16) като хазаин в зала „ Младост “ в Монтана в последната си среща от група „ А “ в постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Победата бе седма за българския вицешампион, който завършва тази фаза на интернационалната конкуренция с актив 7-3, заемайки втора позиция в групата. За състава на Бановичи провалянето бе седмо от 10 мача.

Воденият от старши треньора Николай Господинов отбор имаше предимство през целия дуел против Бановичи. Монтана 2003 дръпна с 30:22 след 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 60:39. Баскетболистките от Монтана усилиха още задатъка си до 94:60 преди последната четвърт, а най-голямата разлика доближи 45 точки.

Валерия Алексиева бе най-резултатна за триумфа с 23 точки и 6 асистенции, а с 20 точки и 10 битки се отличи Александра Петрова. Моник Рийд способства с 18 точки, 12 битки и 5 асистенции, а Анджелика Митрашинович се регистрира със 17 точки, 4 битки и 9 асистенции.

За гостите от Бановичи с 21 точки, 5 битки и 6 асистенции приключи Алия Дънам.

С класирането си в топ 4 в групата, отборът на Монтана 2003 към този момент си бе обезпечил място в идната фаза – така наречен Суперлига, в която вземат участие осемте най-хубави състава от двете групи. Първите мачове са планувани да 11 януари 2023 година.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.