Отборът на "Монтана" изпраща с победа 2021 година. Без някои от

Отборът на "Монтана" изпраща с победа 2021 година.
Без някои от

Монтана обърна с 2:1 Литекс в Ловеч след обрат

Отборът на "Монтана " изпраща с победа 2021 година.
Без някои от титулярите си монтанци се постановиха с 2:1 при гостуването си на "Литекс ".
До супеха си въпитаниците на треньора Светлан Кондев стигнаха до поврат с попадения след почивката на Владимир Айтов и Атанас Карачоров. Въпреки, че сутринта преди мача валя пороен дъжд теренът в Ловеч бе добър за игра.
Преди почивката двата тима се дебнеха, без да подхващат непотребни опасности. Затова и рисковите обстановки пред двете порти съвсем липсваха. В 23-та мин. мощен шут на преотстъпения от ЦСКА Митков Митков бе избит в корнер от вратаря Ферди Мюмюнов. Две минути преди почивката домакините ликуваха. След центриране от корнер Християн Петров се разписа с глава.
Началото на второто полувреме не се различаваше доста от първото. Монтанци обаче последователно подвигнаха оборотите и в 74-та мин. стигнаха до изравнителен гол. Тогава след центриране на Александър Башлиев от дясно Йордан Йорданов смъкна топката на Владимир Айтов и той с удар от границата на наказателното поле не остави никакъв късмет на Юлиян Весков. Юношата на "Монтана " бе беззащитен и в 84-та мин. Огорчи го с безмилостен шут с левачката влезлият като запаса Атанас Карачоров, а асистенцията бе на Мехди Уамри.

Стартови сформира:
"Литекс ": 1.Юлиян Весков, 11.Галин Минков, 5.Петко Ганев, 22.Пламен Николов-кап., 14.Петър Чалъков, 15.Християн Петров, 17.Марк-Емилио Папазов, 23.Никола Георгиев, 16.Иван Иванов, 7.Радослав Живков, 19.Митко Митков. Треньор: Живко Желев.

"Монтана ": 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 4.Даниел Стоянов, 13.Йордан Йорданов-кап., 17.Идрисс Фудил, 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков, 10.Владимир Айтов, 24.Мехди Уамри. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Християн Петров (43), 1:1 Владимир Айтов (74), 1:2 Атанас Карачоров (84).

Главен арбитър: Димитър Желязков.
Асистенти: Теодор Петров, Богомил Димитров.