Отборът на "Монтана" изненада лидера в класирането "Локомотив" като завърши

...

Монтана си тръгна с точка от Пловдив, но даде 2 жертви

Отборът на "Монтана " изненада водача в класирането "Локомотив " като приключи наедно 2:2 на неговия стадион в пловдивския кв. „ Лаута “.
Монтанци обаче дадоха и две жертви. Заради контузии играта наложително напуснаха Тони Тасев и Валери Христов.
В началото на второто полувреме Милош Петрович влезе безумно с бутоните в краката на Тасев, това стана пред погледа на основния арбитър Ивелин Занев, който обаче не посмя да изгони с червен картон сръбския бранител на домакините. Христов пък бе сменен единствено 8 минути откакто се появи от скамейката, откакто Момчил Цветанов с способ от хокея го изхвърли от терена.
Иначе "Монтана " направи доста добър мач и даже сътвори по-чистите обстановки за гол. Домакините поведоха в 6-та мин. посредством капитана си Димитър Кр. Илиев, който засече с глава на далечната греда центриране от корнер.
В 25-та мин. игралият ужасно Стефан Каменов, почнал за първи път като титуляр, пресече подаването на Първиз Умарбаев, комбинира с Бари Билал, той продължи вдясно към Тасев и той майсторски преодоля вратаря Мартин Луков.
Седем минути по-късно "Монтана " направи цялостен поврат. Каменов подаде на Тасев, който нахлу вляво в наказателното поле и центрира по земя, а пред голлинията аржентинецът Лукас Масоеро засече топката в личната си врата.
Буквално в идната офанзива отбраната на "Монтана " не се ориентира добре при центриране от ляво на Цветанов и Бирсент Карагерен с глава изравни. Малко по-късно вратарят на монтанци Марин Орлинов избави мощния удар на Кристиян Илич. До края на мача на два пъти Бари пропусна да донесе успеха на гостите.

"Локомотив " (Пловдив) - "Монтана " 2:2

"Локомотив ": 71. Мартин Луков, 61. Денис Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Първиз Умарбаев (46-19. Георги Минчев), 34. Петър Витанов (73-4. Кристиян Гомис), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен (73-11. Кенан Муслимович), 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Кр. Илиев-кап., 77. Анте Аралица (66-44. Николай Николаев). Треньор: Бруно Акрапович.

"Монтана ": 1. Марин Орлинов,25. Александър Башлиев, 15. Преслав Петров (46-33. Стефан Цонков), 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 20. Димитър В. Илиев-кап., 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев (56-23. Сергей Георгиев), 9. Билал Бари, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков (72-2. Валери Христов, 80-13. Йордан Йорданов). Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Димитър Илиев (6), 1:1 Тони Тасев (25), 1:2 Лукас Масоеро (32-автогол), 2:2 Бирсент Карагерен (33).

Главен арбитър: Ивелин Занев.
Асистенти: Даниел Ников, Христо Хаджийски.

Жълти картони: Денис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович (Локомотив); Билал Бари (Монтана).

Стадион: „ Локомотив” в пловдивския кв. „ Лаута “-пред празни трибуни.
Източник: bulnews.bg