Отборът на Монтана 2003 загуби от сръбския Войводина 021 с

...

Монтана с нова загуба в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 загуби от сръбския Войводина 021 с 46:50 (13:15, 15:12, 13:12, 5:11) като посетител в Нови Сад в среща от втория стадий на Адриатическата лига по баскетбол за дами, така наречен Суперлига.

Поражението бе второ следващо и общо пето за българския състав, който има и пет победи в тази фаза на надпреварата, и заема четвъртата позиция във краткотрайното класиране. Войводина 021 излезе отпред в подреждането с актив 8-2, а тройката допълват тимовете на Цинкарна и Будучност с по осем триумфа от девет изиграни мача.Двубоят в Нови Сад бе доста оспорван, а разликата не надвиши 5 точки. Съперниците направиха много пропуски при стрелбата, а сръбският отбор имаше предимство в битката (53-39). Баскетболистките на Монтана 2003 имаха точка задатък на почивката при 28:27, а след трета част водеха с 41:39.Малко повече от четири минути преди края на мача българският тим дръпна с 46:41, само че не съумя да означи повече в коша на съперника и остана единствено с 5 осъществени точки в последната четвърт.Домакините завършиха срещата със серия от 9:0 и обърнаха до победното 50:46 в своя изгода.Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 със 17 точки и 5 битки, а Шерин Сътерланд приключи с 10 точки и 9 битки.За триумфа на Войводина 021 по 12 точки вкараха Тина Селакович и Жаклина Янкович, като втората добави и 10 битки.В идващия си дуел от интернационалната конкуренция Монтана 2003 ще гостува на босненския Орлови на 15 февруари.
Източник: novsport.com