Отборът на Монтана 2003 загуби от боснеския Орлови с 63:72

...

Монтана 2003 завърши на четвърто място в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 загуби от боснеския Орлови с 63:72 (18:16, 15:16, 10:19, 20:21) в срещата за третото място от Финалната четворка на Адриатическата лига по баскетбол за дами, която се организира в Подгорица, Черна гора. Така състезателките, водени от старши треньора Мануел Марков, приключиха на четвърто място в районната конкуренция откакто три пъти досега бяха печелили бронзовите медали.

Двата състава изиграха оспорвано първо полувреме, в което българският отбор водеше с 2 точки след 10 минути игра - 18:16 и задържа задатък от 1 точка на почивката - 33:32. Баскетболистките на Орлови обаче направиха по-силна трета четвърт, след която поведоха с 51:43 и до края Монтана 2003 не съумя да навакса изоставането си.

Христина Иванова бе най-резултатна за Монтана 2003 с 31 точки и 3 битки. Евгения Нацкина осъществя 12 точки и 2 битки, а Димана Макариева приключи с 10 точки, 12 битки и 3 асистенции.

За Орлови Тамара Раич означи 22 точки и 4 битки.

По-късно довечера е финалът на Адриатическата лига по баскетбол за дами сред Будучност (Черна гора) и Цинкарна (Словения).