Отборът на Монтана 2003 загуби като гост от Будучност (Черна

...

Монтана 2003 завърши на трета позиция в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 загуби като посетител от Будучност (Черна гора) с 53:70 (15:19, 19:16, 8:20, 11:15) в последния си мач от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Срещата обаче беше без изключително значение за двата отбора, които предварително си осигуриха място във финалната четворка на конкуренцията. Другите два тима в топ 4 са Берое (Стара Загора) и Цинкарна Целе (Словения).

Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха равностойно първо полувреме, след което имаха пасив от единствено точка - 34:35. Домакините обаче взеха решение мача след мощна трета част, която завоюваха с 20:8. Най-голямата преднина за Будучност беше 19 точки при 70:51 55 секунди преди сирената.

За Монтана се отличи Шериз Уилямс с 16 точки и 7 битки. Евгения Нацкина добави 8 точки.

За победителките най-полезна беше Мина Джорджевич, която записа " дабъл-дабъл " - 20 точки и 13 битки.

Берое завоюва първото място в постоянния сезон с 26 точки след 12 победи и 2 загуби, на второ място е Будучност с 24 точки, баланс 11-2 и мач по-малко, а на трето - Монтана 2003 с 23 точки след 9 триумфа и 5 провали.