Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Партизан с

...

Монтана 2003 прекъсна негативната си серия в Адриатическата лига и надви Партизан като домакин

Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Партизан с 85:74 (25:13, 17:25, 26:17, 17:19) като хазаин в зала „ Младост “ в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

" Сините " поеха самодейността в самото начало на срещата и завоюваха първата четвърт с 25:13, само че до края на полувремето гостите от Сърбия понижиха изоставането си до 38:42.

В третата част обаче девойките на Преслав Пешев още веднъж поеха контрола върху събитията на паркета и съумяха да изградят двуцифрен задатък от 13 пункта при 68:55 и до края нямаха никакви проблеми да задържат преднината си.

Янина Тодорова стана най-полезна за Монтана 2003 с 29 точки, до момента в който Тери Батъл приключи с „ дабъл-дабъл “ - 19 точки и 13 битки. За гостите от Партизан Марина Стоич приключи с 20 пункта.

С триумфа българският отбор прекъсна серията си от четири следващи загуби в конкуренцията и се намира на краткотрайно четвърто място в класирането с баланс 4-6. В същото време Партизан се намира на 6-ата позиция с индикатори 2-7.

В идващия си мач от Адриатическата лига Монтана 2003 приема словенския Цинкарна, а в в българското състезание тимът ще гостува на носителя на Купата на България Рилски състезател на 17 февруари (събота) в мач от първата четворка.