Отборът на Монтана 2003 победи убедително като гост Дуга (Сърбия)

...

Втори успех за Монтана 2003 в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 победи безапелационно като посетител Дуга (Сърбия) със 73:54 (24:13, 16:18, 19:11, 14:12) в третия си мач от група " Б " на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Така отборът записа втори следващ триумф, а има и едно проваляне от началото на конкуренцията.

Българският отбор изигра мощна първа четвърт, в която имаше задатък от 13 точки при 24:11 и до края на дуела водеше в резултата. На почивката Монтана 2003 се отдръпна с преднина от 40:31, а след 30 минути с 59:42. В последната част баскетболистките на Преслав Пешев поведоха с 23 точки при 69:46 четири минути преди края и без проблеми стигнаха до успеха в дуела.

За Монтана 2003 три баскетболистки приключиха с двуцифрен точков актив, само че най-полезна беше американката Тая Робинсън с 21 точки, 5 битки и 8 асистенции. Сънародничката й Катрин Бригс добави 20 точки и 10 битки, а третата американка Адисън Ричардс записа 12 точки и 7 битки.

За домакините се отличиха Олга Степенович с 11 точки и 9 битки и Одри МакЕлхейни с 10 точки и 5 битки.

Възпитаничките на Преслав Пешев са втори в групата с 5 точки след две победи и една загуба, а водач в Будучност (Подгорица) с цялостен актив от 6 точки. За Дуга провалянето е първо за сезона след два следващи триумфа, а отборът е трети в подреждането.

В идната си среща от Адриатическата лига Монтана 2003 ще бъде хазаин на Слога Пожега (Сърбия) на 25 октомври в зала " Младост ".