Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред черногорския Будучност с 56:77

...

Монтана не успя да се противопостави на Будучност

Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред черногорския Будучност с 56:77 (12:25, 17:30, 12:12, 15:10) като хазаин в зала „ Младост “ в среща от група „ А “ от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Загубата бе втора поредна и общо трета за българския отбор в интернационалната конкуренция, като има и пет победи. Будучност, който е вицешампион в Адриатическата лига от предходната спортна година, продължава без проваляне от началото на сегашния сезон и записа осми триумф.

Гостите от Подгорица водеха през целия мач, а разликата стартира да се усилва по-съществено в средата на втората четвърт. На почивката Монтана 2003 изоставаше с 26 точки разлика - 29:55. След равностойна трета част, преди последните 10 минути Будучност имаше задатък от 67:41 и до края задържа преднината си над 20 точки.

Баскетболистките на Монтана 2003 направиха 28 неточности против 14 за съперника и макар, че овладяха повече битки (32-25), не съумяха да отговорят на по-ефективната пукотевица на черногорския отбор.

Алекса Харт бе най-резултатна за домакините с 16 точки и 4 битки, а Валерия Алексиева добави 13 точки, 2 битки и 2 асистенции. Моник Рийд се регистрира с 6 точки, 12 битки и 4 асистенции.

За Будучност Драгана Живкович осъществя 26 точки, 8 битки и 7 асистенции.

В идващия си мач от шампионата на 14 декември Монтана 2003 ще гостува на сръбския Дуга (Шабац), само че преди този момент ще одобри Рилски състезател на 10 декември в мач от българския шампионат при дамите.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.