Отборът на Монпелие постигна домакинска победа с 2:1, дошла след

...

Монпелие зарадва феновете си с обрат срещу Ница

Отборът на Монпелие реализира домакинска победа с 2:1, пристигнала след поврат против Ница в мач от 5-ия кръг на Лига 1.

Гостите поведоха в 34-ата минута след топовен удар на Адриен Тамезе от дъгата на наказателното поле. Едва три минути по-късно след центриране на корнер Даниел Конгре с глава нацели напречната греда, само че Анди Делор с добавка възвърне равенството. Пълният поврат в интерес на домакините стана факт в 56-ата минута, когато Флорен Мойе прати топката в мрежата на съперника с удар по земя в долния отдалечен ъгъл. Така успеха отиде при Монпелие, който към този момент е 10-и в класирането със 7 точки, до момента в който Ница е 4-и с 9 пункта.
90+4' VICTOOOOOOOOOIRE

Après un match plein, les Montpelliérains ont enfin été payés de leurs efforts. Les 3 points sont dans la poche!#MHSCOGCN 2-1 pic.twitter.com/3RXnA2kST7
— MHSC (@MontpellierHSC) 14 септември 2019 година В различен мач от кръга Брест стигна единствено до нулево реми при семейството си на Рен, което отрежда на отбора 13-ата позиция с 6 точки. Гостите пък са втори с актив от 10 пункта. Лига 1 5 кръг, събота 14 септември  Монпелие 2:1краен резулат  Ница