Отборът на Монако показва сериозни признаци на съживяване, след като

...

Монако с втора поредна победа

Отборът на Монако демонстрира съществени признаци на възкръсване, откакто реализира втора поредна победа във френската Лига 1. Тази вечер момчетата на треньора Леонардо Жардим разгромиха вкъщи Брест с 4:1 в дуел от осмия кръг и събраха 9 точки, което им отрежда 12-ото място във краткотрайното класиране. Брест остана 17-и с 8 точки. Домакините изковаха триумфа си през втората част, когато означиха три от попаденията. През първата част единственият гол на " Луи II " беше маркиран от Бен Йедер, който откри за Монако в 26-ата минута. След почивката Слимани, който се регистрира и с две асистенции, удвои в 62-ата минута, а Мартинш направи 3:0 в 73-ата минута. Само четири по-късно Менди върна в известна степен интригата, само че Кейта Балде постави точка на разногласието в 90-ата.

Останалите резултати от кръга:

Ница - Лил 1:1
Анже - Амиен 1:1
Метц - Тулуза 2:2
Реймс - Дижон 1:2 Лига 1 8 кръг, събота 28 септември  Монако 4:1краен резулат  Брест