Отборът на Милан записа победа с 3:0 над Емполи в

...

Два отменени гола и класика за Милан срещу Емполи

Отборът на Милан записа победа с 3:0 над Емполи в тазвечершната среща от 25-ия кръг в Серия " А ".

Резултатът беше открит още в 12-ата минута, само че попадението на Пакета не бе зачетено след намесата на ВАР, защото стана ясно, че е имало засада. Въпреки това, " росонерите " още веднъж поведоха в 49-ата минута, когато Чалханоглу комбинира с Пьонтек в наказателното поле, а той изпрати топката ниско по тревата в мрежата за 1:0.
 Снимка 408373
Източник:

Само две минути по-късно, Франк Кеси удвои, откакто преодоля вратаря на противника с прехвърлящ удар за 2:0. В 67-ата, Кастийехо оформи класическото 3:0, откакто си освободи нужното пространство в пеналта и изпрати топката в долния десен ъгъл.

В 78-ата минута, Фабио Борини повиши на 4:0, само че и това попадение бе анулирано след намесата на ВАР технологията.

След тази победа, Милан събра актив от 45 точки на четвъртото място, до момента в който Рома е на петата позиция с 41. Емполи пък е 17-ти с 21.