Отборът на Милан надигра драматично с 2:1 у дома състава

...

Жиру с гол и червен картон при драматичен успех на Милан над Специя

Отборът на Милан надигра трагично с 2:1 вкъщи състава на Специя в среща от 13-ия кръг на Серия " А ".

В воин за " росонерите " се трансформира Оливие Жиру, който в 89-та минута донесе трите точки на своя отбор, откакто се пребори с Петко Христов и с удар от въздуха матира стража на гостите.

Секунди по-късно обаче френският нападател беше изпъден за втори жълт картон, откакто в насладата си си смъкна фланелката, което принуди основния съдия Микаел Фабри да прати предварително Жиру под душовете.

Преди това Тео Ернандес бе дал задатък на домакините с гол в 21-та минута, само че в 59-та синът на легендата на Милан Паоло Малдини Даниел бе възстановил паритета.

Скоро след изравнителния гол на Малдини Сандро Тонали прати топката за повторно във вратата на Специя, само че това попадение бе анулирано след интервенция на ВАР, която маркира нарушаване против футболист на гостите при започване на нападението.

Победата изкачи Милан на второто място в подреждането с актив от 29 точки, на шест зад водача Наполи, до момента в който Специя се намира на 17-та позиция с 9 пункта.