Отборът на Марица се приближи с нова крачка към спечелването

...

Марица на крачка от титлата при жените

Отборът на Марица се приближи с нова крачка към спечелването на купата в шампионата при дамите. Състезателките на пловдивския клуб победиха Левски с 3:0 гейма (25:23, 25:18, 25:23) като домакини в първата среща от финалния плейоф.

Така пловдивчанки са на победа от четвърта поредна купа. Вторият дуел от серията е на 25-и март в София, а възможен трети съдбоносен мач ще се играе на 28-и март в Пловдив.

" Сините " започнаха по-добре дуела и в един миг от първия гейм даже поведоха със 7 точки. Марица обаче последователно понижиха пасива си и изравниха при 15:15. Последва оспорвана игра, само че пловдивчанки ликуваха в края на първата част с 25:23 точки. Във втория гейм домакините бяха много по-стабилни и не изпуснаха водачеството, с цел да затворят частта при 25:18 точки.

Отново Левски потегли по-добре в третия тейм, последва тъждество при 9:9 и последователно Марица взе преднина от две-три точки. Това се оказа задоволително да триумфа в третата част, а и в мача с 25:23 точки.