Отборът на Марица надигра гостуващия Славия с 3:0 (25:9, 25:18,

...

Марица с убедителен успех срещу Славия в Колодрума

Отборът на Марица надигра гостуващия Славия с 3:0 (25:9, 25:18, 25:17) пред към 1000 фенове в зала " Колодрума ", в мач от втория кръг на Националната волейболна лига за дами.

Още от началото на първия гейм " белите " започнаха да изпитват усложнения с посрещането, изключително на сервисите на Дженифър Крос. Другият център на маричанки - Нася Димитрова направи четири точки от обсада, преди диагоналът Мирослава Паскова с ас да затвори гейма при безапелационното 25:9.

Втората част бе малко по-оспорвана, само че в последния гейм домакините продължиха да преобладават, до момента в който гостите усилиха брака в играта си. След 25:17 се стигна до закономерно 3:0 гейма в интерес на шампионките.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова с 14 точки. Александра Миланова добави 12. Най-резултатна за Славия бе Ирена Мишонова с 11 точки.

С този триумф Марица се изкачи на трето място във краткотрайното класиране.