Отборът на Марица 2022 стартира с победа новия сезон в

...

Марица 2022 срази Хектор на старта на волейболното първенство при дамите

Отборът на Марица 2022 започва с победа новия сезон в Националната волейболна лига (НВЛ) за дами, откакто надигра Хектор София с 3:1 (25:15, 25:23, 20:25, 25:19) гейма като хазаин в зала „ Сила “ в Пловдив в дуел от първия кръг на шампионата.

Срещата стартира равностойно, само че в средата на първия гейм домакините отвориха преднина от 17:13 и до неговия край дадоха единствено още две точки на своя противник за крайното 25:15.

Вторият сет бе доста равносилен и вървеше точка за точка, само че в решителните моменти тимът на Марица 2022 бе по-концентриран и съумя да удвои задатъка си в геймовете след 25:23.

Третата част също протече с поделено превъзходство, само че при 20:21 Хектор завоюва четири следващи разигравания за крайното 25:20, с което понижи изоставането си в резултата.

В началото на четвъртия гейм обаче Марица 2022 още веднъж увеличи успеваемостта си в офанзива и взе ранна преднина от 11:5 точки, която домакините задържаха, с цел да се поздравят с крайния триумф след 25:19.

В идващия кръг Марица 2022 се изправя против шампионките от Марица Пловдив, до момента в който Хектор е хазаин на ДКС Варна.