Отборът на Маритимо направи престижно равенство 1:1 с елитния испански

...

Съперникът на Ботев в Европа записа престижно реми в последната си контрола

Отборът на Маритимо направи влиятелно тъждество 1:1 с елитния испански Лас Палмас в последната си инспекция за лятото.

Както е известно, португалският отбор е противник на българския Ботев в третия прелиминарен кръг на Лига Европа.

Срещата с испанския отбор пък бе формалното показване на тима пред почитателите му.

Гостите от Лас Палмас първи откриха резултата в мача в 29-ата минута с попадение на Пласерес. В 61-ата минута обаче Пиньо от състава на Маритимо бе прецизен за крайното 1:1.

В четвъртък Маритимо гостува на Ботев в Бургас на стадион “Лазур ”.

Днес в 18:45 часа пък Ботев ще играе против Славия в среща от 2-ия кръг на Първа професионална лига. Всеки от двата отбора ще опита да реализира първа победа за сезона.

В предишния кръг “белите ” измъкнаха влиятелно тъждество 1:1 против ЦСКА-София, до момента в който “канарчетата ” се изложиха на собствен терен в Коматево и паднаха с 0:1 от Пирин (Благоевград).
Източник: offnews.bg