Отборът на Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:1 в мач

...

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм в Шанхай

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:1 в мач от предсезонния шампионат Интернешънъл Чемпиънс Къп, игран на “Хункоу Стейдиъм ” в Шанхай. През първото полувреме Антони Марсиал, който още веднъж игра като централен нападател за “червените дяволи ”, откри резултата в 21-та минута с прецизен изстрел по диагонала отблизо разстояние след доста добър извеждащ пас на Андреас Перейра.

“Шпорите ” владееха повече топката, само че стигнаха единствено до едно чисто голово състояние, когато Деле Али не съумя да преодолее Давид де Хеа от добра позиция. След почивката лондончани въпреки всичко изравниха в 65-та минута посредством Лукас Моура. Бразилското крило стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката излъга Серхио Ромеро за 1:1. Тимът на Оле Гунар Солскяр въпреки всичко стигна до триумфа, с помощта на младока Ейнджъл Гомес, който се разписа от дребен ъгъл след добър пробив отляво.

По този метод Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа в летните контроли и втора в Интернешънъл Чемпиънс Къп, до момента в който за Тотнъм това бе първа загуба през лятото след триумфа над Ювентус с 3:2 преди няколко дни. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg