Отборът на Манчестър Сити се върна към победите във Висшата

...

"Манчестър Сити" разгроми "Арсенал" за едно полувреме

Отборът на " Манчестър Сити " се върна към успехите във Висшата лига, откакто разгроми " Арсенал " с 3:0 като посетител в дербито на кръга. " Топчиите " не сътвориха никакви проблеми на първенците, като и трите попадения паднаха преди почивката.

Кевин Де Бройне вкара два гола - във 2-ата и в 40-ата минута, а Рахим Стърлинг добави едно попадение в 15-ата.

С този триумф " небесносините " събраха 35 точки и се приближиха на четири от втория " Лестър ". След седмица двата отбора се изправят един против различен на " Етихад ".

Снимка: Reuters

Загубата оставя " Арсенал " на 10-о място с 22 точки, на седем от топ 4. " Артилеристите " имат единствено една победа в последните си девет дуела във Висшата лига.

Срещата стартира по допустимо най-лошия метод за домакините, откакто Де Бройне откри резултата още във 2-ата минута с мощен шут тъкмо под гредата.

В 15-ата минута белгийският национал асистира за гол на Стърлинг. В 40-ата минута Фил Фоудън откри Де Бройне на чиста позиция и той се разписа за повторно.

През втората част домакините не насочиха нито един прецизен удар към вратата на Едерсон, а това принуди почитателите да стартират да напущат местата си надалеч преди последния сигнал.

Освирквания имаше и при промяната на Месут Йозил в 60-ата минута. Германецът реагира бурно и изрита ръкавиците си.
Китайска телевизия няма да излъчва " Арсенал " - " Манчестър Сити " поради туит на Йозил Футболистът поддържа мюсюлманска общественост и разкритикува Китай
Преди срещата Йозил поддържа мюсюлманска общественост в Китай и разкритикува политиката на страната, което докара до остра реакция от " Арсенал ", който се дистанцира от мнението на футболиста си.

Китайската телевизия CCTV пък реши да не излъчва дербито на кръга във Висшата лига поради мненията на Йозил в обществените мрежи.

Източник: btvnovinite.bg