Отборът на Манчестър Сити излезе на върха във Висшата лига,

...

Сити пречупи Евертън и свали Ливърпул от върха във Висшата лига

Отборът на Манчестър Сити излезе на върха във Висшата лига, откакто реализира сложна победа с 2:0 над Евертън в мач от 24-ия кръг на британския шампионат.

И двете попадения за отбора на Пеп Гуардиола вкара Ерлинг Холанд късно през втората част.

„ Гражданите ” бяха надалеч по-добрия отбор на „ Етихад ”, само че „ карамелите ” ловко бранеха вратата си до 71-ата минута, когато норвежецът осъществя и пречупи упоритостите на гостите. Рубен Диаш стрела с глава към вратата на Евертън, топката бе блокирана, само че най-бързо до нея стигна Халанд, който насочи прецизен удар и порази задачата.

Пет минути преди края на постоянното време Кевин Де Бройне асистира на Халанд за втория гол в срещата, с който всичко бе решено.

Въпреки голямото териториално преимущество за домакините, Сити съумя да насочи единствено два точни удара във вратата на Джордан Пикфорд, като това бяха точно попаденията на Ерлинг Халанд.

Със извоюваните три точки Манчестър Сити изпревари досегашния водач Ливърпул. „ Гражданите ” имат 52 точки, до момента в който Ливърпул е с 51. По-късно през днешния ден обаче, „ алените ” на Юрген Клоп одобряват Бърнли и още веднъж могат да върнат първата си позиция.