Отборът на Лудогорец победи Жалгирис (Вилнюс) с 1:0 у дома

...

Отново автогол: Лудогорец с минимална победа над литовци

Отборът на Лудогорец победи Жалгирис (Вилнюс) с 1:0 вкъщи в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

На “Хювефарма Арена” в Разград българският първенец изрично надигра литовския си противник и може да съжалява, че не си обезпечи по-добра преднина преди реванша идната седмица.

“Орлите” поведоха в резултата още във втората минута, когато бранителят на гостите Иван Татомирович си означи автогол.
В идващите минути възпитаниците на Анте Шимунджа преобладаваха, като на три пъти техни удари срещнаха гредата, а Кирил Десподов пропусна отличен късмет за гол.
В самия край Жалгирис остана с човек по-малко на терена след втория жълт картон на резервата Донатас Казлаукас.

По този метод Лудогорец направи значима крачка към груповата фаза на Лига Европа, само че всичко ще се реши след реванша в Литва идващия четвъртък.

По-рано ЦСКА се наложи над Базел с 1:0 също с автогол в лигата на конференциите.
Източник: bg-voice.com