Отборът на Локомотив (София) постигна минимална победа с 1:0 при

...

Локомотив победи Ботев и направи решителна крачка към спасението

Отборът на Локомотив (София) реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на Ботев (Враца) в дуел от 27-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в мача означи Селсо Рапосо в 33-ата минута. Мики Орачев центрира диагонално в наказателното поле от левия фланг, а на втора греда непокритият Рапосо засече с глава и означи в далечния низък десен ъгъл на вратата, защитавана от Алекснадър Любенов.

В 41-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терен, откакто Чавдар Ивайлов получи втори жълт картон за жестоко нарушаване против Божидар Кацаров.

Така " столичните железничари " събраха актив от 28 точки и се изкачиха на 11-ата позиция, на точка пред 12-ия Пирин (Благоевград). Ботев (Враца) остава на предпоследното място с 22 точки, което дава опция на врачани да играят бараж за оставане в елита. Последен е отборът на Царско село с 19 точки.
Източник: cross.bg