Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна равенство в първата си контрола

...

Червен картон, дузпа и четири гола в първата контрола на Локомотив на турска земя

Отборът на Локомотив (Пловдив) реализира тъждество в първата си контрола на турска земя. Двубоят на отбора против Динамо (Тбилиси) бе пъстър с забавни моменти, като приключи при резултат 2:2 , до последно не се знаеше кой отбор ще стигне до успеха, а напрежението бе като за значим турнирен конфликт.

Антонио Рохано даде преимущество на противника след 19 минути игра, възползвайки се от малко недоразумение в полето на " смърфовете ".
 Акрапович
Акрапович " не помни " за Симо Райков, крилото пропуща лагера на Локо (Пд) в Турция

Раздялата сред него и " смърфовете " е неизбежна

Локомотив стигна до първия си гол в срещата седем минути преди паузата, когато Ожболт получи добър пас, оставил го против вратаря на Динамо и не сгреши.

Радостта на пловдивчани бе къса, като Иванисеня върна преимуществото на грузинския състав още преди почивката, вкарвайки за 1:2.

В най-полезната промяна за Бруно Акрапович се трансформира Момчил Цветанов , като още с влизането си на терена той сътвори няколко обстановки за отбора си, записвайки против името си една от асистенциите и направена решителна дузпа шест минути преди края на дуела.

Димитър Илиев не сгреши от бялата точка и оформи крайното 2:2.

Милош Петрович бе изпъден от българския отбор след 36 минути игра, откакто извърши недодялан фаул, нажежил съществено ситуацията на терена.

Съставът на Локомотив (Пловдив) : Луков, Георгиев, Петрович, Томашевич, Абдулахи, Банович, Умарбаев, Карагарен, Илиев, Аралица, Ожболт
Резерви: Пиргов, Везалов, Лукас, Я. Ангелов, Марич, Посинкович, Цветанов